Akrilik Dolap Kapakları Fiyatları

Şeffaf bir plastik olan akrilik her geçen gün birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle dolaplarını değiştirmek isteyen kişiler akrilik dolap kapakları fiyatları incelemesi yaparak, bir fikir edinmeye çalışır. Ev dekorasyon fikirleri hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz.

Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bu madde oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple evlerinizde bulunan dolaplarda da kullanılabilir. Böylece aradan yıllar geçse bile estetik duruşunu mükemmelce sergileyebilir.

Farklı renklerde olabildiği için arzu ettiğiniz seçeneği tercih edebilirsiniz. Kalınlığı da farklılaştığı için tümünü inceleyebilir, size en iyi sonucu sunduğuna inandığınızı kullanabilirsiniz. Ancak odanın diğer bölümleriyle de uyumlu olmasını istiyorsanız renk uyumuna büyük bir özen göstermeniz tavsiye edilir.

 

Akrilik Dolap Özellikleri Nelerdir?

Akrilik oldukça kullanışlı ve avantajlı bir malzemedir. Bunun ilk nedeni renkleridir. Zira tercih edebileceğiniz bazı seçenekler;

 1. Kırmızı,
 2. Metalik siyah,
 3. Antrasit,
 4. Koyu zebrano,
 5. Metalik gri,
 6. Siyah,
 7. Bordo,
 8. Krem,
 9. Beyaz,
 10. Siyah yağmur desen,
 11. Metalik karaağaç,
 12. Açık ladin,
 13. Kahverengi,
 14. Mürdüm,

Dâhil birçok seçeneği vardır. Üstelik avantajları bakımından da oldukça işlevsel yapıdadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 1. Akrilik çizilmez bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ne kadar süre geçerse geçsin dayanıklı bir şekilde kullanılabilir.
 2. Parlak bir modeli vardır. Bu nedenle odaya yeni bir estetik katar.
 3. Arzu edilirse mat renklerde tercih edilebilmektedir.
 4. Kaliteli bir malzemedir.
 5. Temizlemesi kolay ve oldukça hızlıdır.

Eğer uzun süre kullanabileceğiniz ve yıllara meydan okuyan bir estetik istiyorsanız, akrilik size istediğiniz çözümleri sunar. Hijyenik ve sağlıklı olduğu için sizi ve sevdiklerinizi tehdit de etmez. Su geçirmeye karşı da dirençlidir. Akrilik Dolap Kapakları Fiyatları il ilçeye göre bile değişir.

Akrilik Dolap Leke ve Parmak İzi Barındırır Mı?

Günümüzde dolaplarda en büyük sorun parmak izidir. Her ne kadar yeni silmiş olsanız da, bir dakika ardından parmak iziniz kalabilir. Bu birçok kişi tarafından şikâyet edildiği için Akrilik için bu sıkça sorulmaktadır. Akrilik mutfak dolabı renk kartelası oldukça geniş olup, hepsinin ortak bir noktası parmak izlerine karşı dayanıklı olmasıdır.

 

Yapı malzemesi dayanıklı olduğu için, parlak bile olsa iz bırakmaz. Ayrıca mutfaklarda kullanılacak dolaplarda leke dayanıklılığı da aranmaktadır. Zira hem kimyasallar, hem de gıda maddeleri çok kısa süre zarfında leke oluşturabilmektedir.

Dolayısıyla lekelere daha dayanıklı olan seçenekler, her zaman ilgi görmektedir. Akrilik koruyucu tabaka bulundurduğu için gerek katı, gerekse sıvı unsurların leke yapmasına izin vermez. Zeytinyağı, su, süt, kahve tozu ve kolalı içeceklere 16 saat gibi yüksek bir dayanıklılık gösterir.

Temizlik malzemeleri ve aside karşı ise 1 saat dirençlidir. Bu sebeple farklı kimyasallara karşı üstün bir koruması vardır.

Akrilik Dolap Kapakları Fiyatları Ne Kadar?

Akrilik dolaplar sadece ülkemizde değil, tüm dünyada kalitesi sebebiyle yüksek bir kullanım görmektedir. Bunda ekonomik olmasının da yüksek bir etkisi vardır. Bununla birlikte akrilik kapak fiyatları 2021 yılında değişiklik gösterebilmektedir.

 

Bunun nedeni farklı unsurlardan etkilenmesidir. Bunlardan biri boyuttur. Dolap kapağının boyutu arttıkça, orantılı olarak da fiyatı yükselir. Dolayısıyla dolabınız daha küçükse masrafınız düşebilir. Buna ek olarak akrilik de farklı kalitelerde olabilir.

Bu sebeple yaptırdığınız firmanın kullandığı malzemeler düşük kaliteyse, fiyat düşer. Ancak bu aynı zamanda kullanışlılığını, işlevselliğini de olumsuz etkiler. Ayrıca işçiliğin seviyesi de önemli bir etmendir. Ayrıca her firmanın fiyat politikası da değişim gösterebilir. Ancak daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız üst düzey kaliteli olması önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir