Dubleks Merdiven Korkuluk Modelleri

Evinin içerisinde ikinci kata sahip kişilerin en büyük sorunu korkuluktur. Bu özellikle dubleks yapılarda öne çıkar. Zira dubleks merdiven korkuluk modelleri her zaman araştırılan konular arasındadır.

Bunun ilk nedeni güvenliktir. Çocukların korumalık olmayan merdivenden düşmesi her zaman daha kolaydır. Bu durum istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Ayrıca yetişkin olsanız da görünmeyen kazalar, sağlık sorunları sizin de düşmenize sebep verebilir.

İkinci nedeni ise estetiktir. Zira bu yapılar evlerin daha güzel görünmesine yardım eder. Üstelik yukarı kata çıkarken duvarlara fotoğraflar asabilir, böylece farklı bir yapı da meydana getirebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz çok sayıda korkuluk modeli olup, bunların tümü istediğiniz renkte olabilir.

Dolayısıyla zevklerinize göre tercih yaparsanız, güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Ahşap Merdiven Korkulukları

Ahşap son yıllarda büyük bir kullanım görmeye başlamıştır. Bunun birçok nedeni olmakla beraber doğal olması, estetik bakımdan büyük bir zevk sunması, ucuzluğu bunlar arasındadır. Dubleks merdiven korkuluk modelleri arasında oldukça kullanılmaktadır.

Özellikle evinizin ahşap ağırlığı varsa büyük bir uyum sergileyecektir. Bu tür korkuluklar farklı malzemelerden yapıldığı için dayanıklılığı da değişir. Ayrıca işleme, kakma kabul ettiği için evinizi yeni bir yapıya büründürmenizi sağlar.

Yapımı zor olmadığı için, kısa sürede tamamlanması mümkündür. Eğer öncesinde işlemeleri nasıl istediğinizi düşünürseniz, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Demir Merdiven Korkulukları

Demir merdiven korkulukları hem klasik hem de modern görünümlü evlerde tercih edilebilmektedir. İstediğiniz renge sahip olabildiği gibi farklı modelleri de vardır. Ancak özel bir işleme istiyorsanız karar vermeniz gerekir. Zira kalıba döküldüğü için tekrar yaptırmak çok büyük masrafa neden olacaktır.

Bunun haricinde uygun bir yapısı vardır. Ancak ahşap ile kıyaslandığında yüksek de olabilir. Bununla beraber dayanıklılığı da üst düzeydir. Size yıllarca hizmet edebilecek bu seçenek hem sade hem de ışıltılı bir tarz benimseyen evlerde kullanılabilir.

 

Dolayısıyla dubleks merdiven korkuluk modelleri neler olabilir? Diyorsanız, dekorasyon anlayışınız ne olursa olsun tercih edilebilir.

Granit ve Mermer Merdiven Korkulukları

Her ne kadar demir ve ahşap yoğun olarak kullanılsa da aslında klasik bir seçenektir. Dolayısıyla yeni ve 2021 modasını daha iyi yansıtan modeller arıyorsanız, granit ve mermer tercih edilebilir. Bunlar doğal taşlar olduğu için sağlıklı bir yapısı vardır.

Bununla beraber oldukça masraflı olabileceğini ilk olarak bilmeniz gerekir. İstediğiniz renkte olabilen bu malzemelerin kalınlığı da ayarlanabilir. Eğer daha sofistike seçenekler arıyorsanız, size aradığınız çözümü sunabilir.

Döner Merdiven Korkulukları

Evlerin içinde kullanılan merdivenlerin genellikle tek doğrultulu yani yukarıdan aşağı şekilde yapıldığı düşünülür. Ancak bu oldukça yanlıştır. Eğer arzu ederseniz dubleks merdiven korkuluk modelleri arasında döner seçenekler de vardır.

Eğer daha farklı bir ev yapısı istiyorsanız size profesyonel bir çözüm sunar. Dolayısıyla özgün bir ev istiyorsanız tercih edilebilir. Ancak bunlar genellikle demirden yapılır. Zira ahşaba ve doğal taşlara bu şekilde yön vermek çok güçtür. Fiyat olarak yüksek de olabilir.

 

Cam Merdiven Korkulukları

Her ne kadar camlar eskiden genellikle pencerelerde kullanılmış da olsa yıllar geçtikçe ve moda anlayışlı değiştikçe evlerin farklı yerlerinde de kullanıldığı da görülmüştür. 2021 trendlerinde de öne çıkan cam, merdiven korkuluğu olarak da tercih edilebilir.

Eğer modern ancak sade bir ev istiyorsanız, dubleks merdiven korkuluk modelleri arasında tercih edebileceğiniz bir yapısı bulunmaktadır. Cam kolay bir şekilde üretilebildiği için uygun fiyattadır. Camlar temperli ve lamine olabildiği için darbelere karşı çok güçlüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir