Dubleks Teras Kapatma Modelleri

Dubleks evlerde yaşanan sorunlardan bir tanesi terasın nasıl kapatılacağıdır. Eğer yaşam alanınızın daha estetik görünmesini arzuluyorsanız, dubleks teras kapatma modelleri size güzel çözümler sunar.

Bunların arasında edebileceğiniz çok sayıda seçenek vardır. Ama genel hatlarıyla bunlar şu şekildedir;

  1. Modern tasarım kapatmalar
  2. Ahşap iskeletli kapatmalar
  3. Bambu kapatmalar
  4. Buzlu cam kapatmaları
  5. Cam kapatmalar
  6. Pergola kapatmalar
  7. Tropikal kapatmalar
  8. Kış bahçesi kapatmaları
  9. Teknolojik kapatmalar

Eğer fikir sahibi olmak istiyorsanız, bu modeller size güzel çözüm önerileri sunar. Aralarından hepsini inceleyebilir; görsellerine bakarak bir karar  alabilirsiniz. Buna ek olarak kapatmayı doğru bir  firmaya yaptırırsanız, daha güzel sonuçlar  elde edebilirsiniz.

Modern Tasarım Kapatmalar

Teknolojinin ilerlediği çağımızda, moda ve estetik de bundan etkilenmektedir. Dubleks teras kapatma modelleri arasında bu nedenle özellikle son senelerde havada asılı gibi duran seçenekler daha fazla kullanılmaktadır.

Bu görünüme sebep olan sistemin kurulduğu direklerdir. Zira bir ucu bunlarla desteklenmekte olup, buradan çıkan kablolar ile diğer uçun dik kalması sağlanır. Bunlar oldukça sağlam yapıdadır. Dolayısıyla kabloların düşmesi gibi problemler yer almaz.

Küçük bahçelerde de tercih edilebilecek bu yapı, kendinize özel ve masalsı bir ortam oluşturmak istiyorsanız muhteşem bir çözüm sunar. Ayrıca havuzunuz varsa size bir dinlenme alanı olarak da öne çıkar.

Ahşap İskeletli Kapatmalar

Ahşap modeller modada her zaman popülerdir. Bunun temel nedeni, insanların evlerinde doğal bir ortam oluşturmayı her zaman sevmesidir. Ayrıca ahşabın hoşa giden yapısı büyük bir fırsat da sunar. Hem klasik, hem de modern tasarımları destekler.

Eğer evinizde sakin ve huzur dolu bir ortam arıyorsanız, ahşaptan yapılma bir kapatma size profesyonel çözümler sunar. Bunların internet üzerinde birçok modeli olup hepsini inceleyebilir, aralarından güzel olana karar vererek yaptırabilirsiniz.

Bu sistemler he yaşam alanıyla kullanılabilen yapıdadır. Özellikle yazlıklarınızla güzel bir uyum sergiler. Farklı ahşap türlerinden yapılabildiği için dirençlidir.

 

Bambu Kapatmalar

Bambu kapatmalar, dubleks teras modelleri arasında özellikle son yılarda büyük bir yaygınlık kazanmaktadır. Bambular her ne kadar Uzakdoğu Asya kültürünün bir parçası olsa da, dünyanın birçok yerinde görülebilir.

Ancak Akdeniz iklim bölgesi ile büyüleyici bir birliktelik oluşturur. Eğer egzotik bir yapı istiyorsanız mükemmel bir tercihtir. Her ne kadar her yaşam alanıyla uygun olsa da özellikle yazlıklarda, villalarda daha kullanışlıdır.

Farklı renk seçeneklerini desteklediği için arzuladığınız renkte, modelde inşa ettirmeniz mümkündür. Eğer fazla ödememe taraftarıysanız ekonomiktir.

Buzlu Cam Kapatmaları

Eğer terasınızın size özel olmasını, kimsenin görmemesini istiyorsanız farklı seçenekleriniz vardır. Dubleks teras kapatma modelleri arasında bir çözüm buzlu camlardır. Bunlar bilindiği üzere yapıları gereği içersiniz görülmesini tam anlamıyla imkânsız kılar.

Bunlar genellikle demir iskelet yapısıyla kullanıldığı için dayanıklıdır. Ayrıca buzlu camlar arzunuza göre lamine, temperli olabilir. Bu sebeple dış etmenlere karşı üst düzey koruma almanız hatta ısı ve ses yalıtımı bile sağlamanız mümkündür.  Gerek demir, gerekse cam kolay bulunduğu için daha ekonomik fiyata inşa ettirebilirsiniz.

Cam Kapatmalar

Camların kullanımı son yıllarda büyük bir artış kazanmaktadır. Bu kapsamda sadece camdan oluşan yapılar, global çapta büyük bir hız kazanır. Bunun en büyük iki nedeni vardır. Birincisi ucuzluğudur. Eğer bütçeniz kısıtlı bile olsa uygun fiyattadır.

İkincisi ise sade bir yapıda olmasıdır. Böylece yaşam alanlarınızı daha çekici göstermenizi sağlar. Üstelik bunlara ek olarak tasarım ve dekorasyonla muhteşem bir şekilde birleşebilir. Eğer daha kullanışlı yapılar arıyorsanız da bu sistemler ön plandadır.

 

Zira gündüzleri gün ışığından daha iyi yararlanmanızı sağlar. Geceleri ise şehri izleyebilir, gökyüzünün tüm güzelliğini görebilirsiniz. Camı lamine veya temperli tercih ederek, güvenliğini sağlamanız da mümkündür.

Pergola Kapatmalar

Farklı tasarımlar her zaman ilgisini çeker. Bu nedenle dubleks teras kapama modelleri arasında daha değişik fikirler her zaman araştırılır. Her ne kadar klasik gibi de görülse, pergola bunlar arasındadır. Bunun temel nedeni yapı zenginliğidir.

Zira farklı modelleri desteklediği için, arzuladığınız gibi yapılar meydana getirebilirsiniz. Hem modern hem de klasik anlayışla birleşmekte olup genellikle üstü açıktır. Ancak isterseniz kapanması için bir engel de bulunmaz.

Pergolalar genellikle “rattan” adı verilen malzemeden üretilir. Bu doğal olduğu için sağlık sorunları da bulunmaz. Şayet daha doğal bir ortam oluşturmak istiyorsanız sizin için birebirdir. Bunlar sıklıkla perde ile kapatılır. Dolayısıyla mahremiyetinizi de korumanızı sağlar.

Yaşam alanlarınıza yeni bir renk katacak olan pergola kaplamalar, her rengi destekler. Bu nedenle arzu ettiğiniz gibi modelleri elde etmeniz oldukça kolaydır.

Tropikal Kapatmalar

Botanik günümüzde birçok kişinin ilgisini çeker. Eğer siz de terasınızda bitki yetiştirmeye sıcak bakıyorsanız, aileniz için doğal bir ortam oluşturmak istiyorsanız tropikal kapatmalar size muhteşem sonuç sunar.

Burada sadece öncelikle dubleks teras kapatma modelleri arsından ahşap bir iskelet ve cam ikilisini kullanmanız gerekir. İstediğiniz gibi bir tasarım olabilir. Ancak güneş ışınlarının girmesini engelleyecek perde dâhil hiçbir şey kullanılmamalıdır.

Zira bu fikrin temel amacı bitkilerin yetişebilmesidir. Suyunu yeterli bile verseniz, bitkiler de güneş ışığına gereksinim duyan bir canlıdır. Bu nedenle kuruyacaktır. Bunlara dikkat ederek istediğiniz bitkiyi yetiştirebilir, böylece güzel ve büyüleyici sonuçlar elde edebilirsiniz.

Dubleks Teras Kapatma Modelleri; Kış Bahçesi Kapatmaları

Dubleks yaşam alanlarınızda tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek vardır. Eğer her bir yanını kapatırsanız, bunlar kış aylarında da kullanılabilir. Bununla birlikte Dubleks teras kapama modelleri arasında daha farklı veya kışın maksimum sonucu sunanı arıyorsanız, kış bahçeleri size maksimum sonuç sunar.

Bunların en güzel özellikleri, istediğiniz yapıda olabilmesidir. Temel amaçları kış aylarında kullanmak olduğu için ısı yalıtımını en iyi şekilde yapar. Buna ek olarak kaliteli camlar kullanıldığı için ses yalıtımı da yapar. Bunu perdelerle de desteklerseniz, mahremiyetinizi üst düzeye çıkartabilirsiniz.

Hem klasik hem de modern tasarım anlayışlarına uygun olan bu modeli istediğiniz gibi dekore etmeniz de mümkündür. Böylece yaz aylarını geçirebileceğiniz büyüleyici alanlar elde edebilirsiniz.

Teknolojik Kapatmalar

Terassa sahip olan insanlar arasında tamamen kapatıp kapatmamak her zaman bir soru işaretidir. Kısmen kapatmak bir çözüm gibi görülse de bir süre sonra rahatsızlık oluşturabilmektedir. Üstelik kapattıktan sonra fikir değiştirenlerin sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır.

Eğer sizde de bu düşünceler hâkimse, her ne kadar bir çözüm yok gibi görülse de teknolojik çözümler bu konuda profesyonel çözümler sunar. Zira açılıp kapanabilen kapatmalar da vardır. Bunlar kolay şekilde çalışmaktadır. Dolayısıyla hem sistem üzerinden, hem de uzaktan kumandayla çözüm bulmanız mümkündür.

Ayrıca bakımı da zor değildir. Eğer herhangi bir arıza olursa, teknik desteği kolayca almanız da mümkündür. Bu sistemin en büyük özelliği bu avantajıdır. Zira kapalı kalmasından sıkılmışsanız, tek bir tuşla açmanız kolaydır. Aynı şeklide kapatılabilmektedir.

Üstelik şart olarak sade bir yapısı olması zorunlu değildir. Dilerseniz açık ve koyu renklerde olabileceği gibi sıcak renkler de tercih edilebilir. Yapımı da kısa sürelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir