Eczane Dekorasyon Fikirleri

Eczaneler hem tıbbi, hem de ticari bir karaktere sahiptir. Bu nedenle eczane dekorasyon fikirleri her ikisine uyum göstermelidir. Buraya gelen insanlar gerek reçeteli, gerekse reçetesiz ilaç aldığı için sade ancak kullanışlı bir yapısı olmalıdır. Bununla birlikte kozmetik ürünleri bulunan raflar, daha çok kişilere hitap eder ve kendini belli eder tarzda düşünülmelidir.

Işıklı Dolaplar

Her ne kadar eczane dendiğinde akla ilaçlar gelse de, kadınlar için aynı zamanda kozmetik ürünlerini ifade eder. Bu sebeple söz konusu ürünlerin çekici bir yapıya sahip olması gerekir. Eczane tasarım bakımından oldukça önemli olan bu detay, kozmetik ürünlerinin satışına katkıda bulunur.

Ayrıca kişilere kozmetik raflarının nerede olduğunu göstermesinde de yardımcıdır. Şık ve estetik görünen dolaplar, insanlarda alım duygusunu daha fazla uyandırmaktadır.

 

Sade Zeminler

Günümüzde eczaneler incelendiğinde, birçoğunun sade ve ağırlıkla beyaz renkte bir zemine sahip olduğu görülür. Her ne kadar buna yönelik bir zorlama bulunmasa ve kişiler istediği rengi seçebilecek olsa da, kişilerin gözlerini yoran etmenlerin ortadan kaldırılması amaçlanır.

Zira çok ışıltılı Eczane tasarım örnekleri, kişiler tarafından olumsuz değerlendirilebilmektedir. Böylece satış yapma olanağınız da düşer.

Uyumlu Renkler

İster büyük, isterse küçük eczane dekorasyon olsun, renk uyumlarının büyük bir önemi vardır. İnsanlar her ne kadar farkında olmasa da, bir yere gittiğinde ilk önce etrafı inceler. Eğer zemin, duvarlar ve mobilyalar birbiriyle uyumlu değilse, bu estetiğe aykırı bir durum oluşturur.

Bu nedenle eczane kişilerin gözüne güzel görünmediği için gerek ilaç, gerekse kozmetik ürünü satışlarınız bundan etkilenir.

 

Minimalist Yapı

Geleneksel tasarım anlayışı sadece evleri değil; işyerlerini de birçok eşya ile doldurmayı öngörür. Bu da insanların hareket alanını daraltarak, olumsuz düşüncelerin uyanmasına sebep olur. Eğer eczane dekorasyon fikirleri arasında minimalist yapıyı benimserseniz, insanlara daha güzel karşılayacakları bir ortam sunabilirsiniz.

Minimalizm ortamlardaki eşyaları en az seviyede, ancak işlevsel olarak kullanmayı amaçlar. Eğer mobilya seçerken farklı işlerde kullanılabilecek seçenekler yerine 2-3 fonksiyonu olan seçenekleri tercih ederseniz hem siz, hem de müşterileriniz daha geniş bir ortam elde edebilir. Böylece daha ferah bir eczane oluşturulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir