Gri Salon Dekorasyon Fikirleri

Eğer koyu renkleri seviyorsanız, gri sizin için mükemmel bir seçenektir. Bununla beraber evlerde nasıl bir dekorasyon yapılabileceği her zaman bir soru işaretidir. Gri salon dekorasyon fikirleri açısından yeni görüşler almak, okumak size nasıl bir şey istediğinize dair yardımcı olabilir. Ancak unutmamanız gereken, bunları kendinize ve salonunuza göre değerlendirmedir.

Her şeyden önce ilk olarak salon ölçülerinizi kesin olarak bilmeniz gerekir. Aksi durumda dekorasyon da hatalı olarak değerlendirileceği için, olumsuz sonuçlar elde edilebilir. Ayrıca yeni mobilya alacaksanız ve ölçüleri bilmezseniz; eşyaları sığdıramamanız ya da sığsa bile istediğiniz gibi olmaması çok muhtemeldir.

 

Farklı Renklerle Yumuşatmak

Koyu renkler bazı insanlar tarafından büyük bir aşkla karşılanır. Öyle ki sadece siyahtan, griden oluşan yaşam alanlarına rastlamak çok kolaydır.

Ancak bu her insan için geçerli değildir. Eğer koyu renkleri seviyor ancak gri salon dekorasyon için sadece bu renkleri kullanmayı da düşünmüyorsanız, farklı renkleri tercih edebilirsiniz. Burada iki seçenek vardır. Burada ilk olarak grinin nötr olduğu, sakinlik ve huzur sağladığı bilinmelidir.

Ardından ilk tercih siyah gibi soğuk renkler olabilir. Ancak sizin için çok koyuysa sarı, beyaz, kırmızı gibi açık ve sıcak renkler de tercih edilebilir. Grinin en büyük avantajı nötr olmadır. Bu sebeple birçok renkle uyumludur.

Bunu göz önünde bulundurarak, istediğiniz yapıyı tercih edebilir; hayallerinizdeki salonları oluşturabilirsiniz.

 

Çağdaş Bir Görünüm Oluşturmak

Eğer evinizde yeni ve modern bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, gri salon dekorasyon fikirleri içerisinde farklı seçenekleriniz vardır. Bunun en temel sebebi, grinin her yere uyumlu bir şekilde gitmesidir.

Her ne kadar modern bir görünüm için farklı seçenekler olsa da, bunun ilk seçeneği camları kullanmadır. Aynalar ve cam sehpalar, daha yeni bir salon oluşturmanıza yardım edebilir. İkinci seçenek ise metalik renklerdir. Zira 2020-2021 senesinde bu renklerin büyük bir önemi vardır.

Bununla beraber 2021 trendlerinde kişisel isteklerin de büyük bir yeri vardır. Dolayısıyla kişisel istekleriniz varsa, bunları da farklı renk kombinasyonları ile beraber deneyebilirsiniz.

Minimalist Bir Yapı Benimsemek

Türk mimarisinin bir parçası olarak salonlar daha geniş bir yapıya sahiptir. Bu nedenle alanlar da daha geniştir. Ancak daha dar yapıda olanlar da vardır. Durum ne olursa olsun, tavsiye edilen minimalist eşyalardır.

 

Zira günümüzde birçok evde, 1990 ve 2000’li yılları etkisiyle evler adeta eşya ile doldurulmakta; böylece hareket alanı kısıtlanmaktadır. Böylece olumsuz duygular da uyanmaya başlar. Ancak Gri salon dekorasyon için yeni düşünceler düşünüyorsanız; artık minimalist bir düşünce hâkimdir.

Bu sebeple her amaç için bir eşya bulundurmak yerine; farklı amaçlara sahip eşyalar daha pratik olacaktır. Böylece derinlik ve genişlik algısını arttırabilir; dar bir alanda bile en geniş hareket imkânını bulabilirsiniz.

Aksesuarlar Kullanmak

Gri rengi neredeyse her aksesuar ile uyumludur. Zira bir fon rengi olarak mükemmeldir. Ayrıca farklı eşyalarla da uyumludur. Örneğin gri salon dekorasyon fikirleri için deri pof yastıklar, minderler ve koltuklar kullanmak güzel ve modern bir çözümdür.

Ayrıca duvarlar size çok boş geliyorsa tablo ve resimlerle renklendirmeniz mümkündür. Burada ister siyah-beyaz renkleri kullanarak koyu bir ortam oluşturabilir; isterseniz de farklı renkleri tercih edebilirsiniz.

Bunlara ek olarak sehpaların, televizyon ünitelerinin üzerine küçük biblolar, klasik saatler gibi unsurlar eklemek de düşünülebilir. Her ne kadar küçük parçaların etkileri önemsenmese de, daha farklı bir yapı oluşturmanıza yardım eder. Böylece yeni bir ambiyans elde edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir