Mermerit Tezgâh Renkleri

Mutfağınızı yenilemeye karar vermişseniz, ilk düşünmeniz gerekenlerden biri de tezgâhtır. Burada birçok seçenek olmakla birlikte Mermerit son zamanlarda birçok kişi tarafından kullanılır. Mermerit tezgâh renkleri birbirinden farklı olduğu için arasından size hitap edeni tercih edip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Burada ilk önce Mermerit denen maddenin ne olduğunu bilmenizdir. Zira bu terim yeni olduğu için, birçok kişi tarafından henüz bilinmemektedir. Bunun yapılması polyester ile mermerin plaka şeklinde yararlanılamayan bölümlerinin meydana getirdiği mermer tozu karışımı ile gerçekleşir. Her ne kadar sadece mutfakta kullanıldığı düşünülse de aynı zamanda banyolarda da tercih edilebilir.

Mermerit Tezgâhlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Mermerit tezgâh yaptırmak istiyorsanız, Mermerit renkleri ve fiyatları haricinde bazı temel bilgileri de bilmeniz gerekir. Zira fiyatı ekonomik olsa da avantaj ve dezavantajlarını bilmezseniz yaptırdıktan sonra pişman olabilirsiniz.

 

Burada ilk olarak desen ve renklerinin çok farklı olabildiği bilinmelidir. Dolayısıyla çok yüksek bir estetik anlayış sunar. Bunun haricinde işlevseldir. Bir mutfak tezgâhı su geçirmeyen yapıda olmalıdır. Yapısı gereği buna karşı dayanıklı olduğu için size maksimum sonucu sunar. Ayrıca bilindiği üzere mermer malzemelerde en büyük sorun lekelerdir. Sirke, limon gibi asit özelliği taşıyan maddeler temas ederse zaman içerisinde istenmeyen sarı lekeler meydana gelir. Bu nereden yaparsanız yaptırın aynı olacaktır. Zira doğal taş olduğu için bu yapısındadır ve engellenmesi olanaksızdır.

Ancak Mermerit böyle değildir. Yapısı gereği bu tarz lekeler hiçbir zaman olmaz. Böylece aradan yıllar bile geçse, düzenli bir bakım sonucunda ilk günkü estetik yapısını korur. Üstelik bakımı da oldukça kolaydır ve zorluk taşımaz.

Aynı zamanda damlalıklı veya damlalıksız şekilde yapılabilir. Bu sebeple aynı zamanda hijyeniktir. Ancak bazı dezavantajları da vardır. Zira granit ve kuvars ile kıyaslandığında, yüzey dayanımının daha düşük olduğu görülür. Bu nedenle tencere, çaydanlık ve tava gibi yüksek ısıda olan maddelerin konulmaması şarttır.

Koymak zorundaysanız, ısı ile Mermerit arasındaki bağı ortadan kaldırmanız gerekir. Burada bir bez, altlık şarttır.

Mermerit Tezgâh Darbelere Dirençli Mi?

Günümüzde evini tekrar dekore etmek isteyen insanların aklında başlıca hangi rengi tercih edeceği vardır. Mermerit tezgâh renkleri de bu nedenle sıkça araştırılır. Ancak istediğiniz renkte olması, kaliteli olduğunu da göstermez.

Bir tezgâhın suya ve lekeye dayanıklılığı kadar, darbeye karşı direnci de önemlidir. Zira yapısı gereği yemek yaparken sert darbeler söz konusu olmaktadır. Mermerit üretilirken, Jelkot olarak adlandırılan ve verniğe de benzeyen bir madde ile kaplanmaktadır. Böylece hem sıcağa, hem de çatlaklara karşı yüksek direnç kazanır.

 

Ancak söz konusu madde piyasada aynı kalitede bulunmaz. Bu sebeple nereden yaptırdığınıza bakmazsanız hem istediğiniz gibi estetik bir yapı alamamanız, hem de darbelere karşı dayanıksız olması muhtemeldir.

Bununla birlikte profesyonel bir firmayla çalışırsanız ısıya ek olarak darbelere karşı da dayanıklı bir yapı elde edebilirsiniz.

Mermerit Tezgâh Fiyatları Ne Kadar?

Evlerini baştan dekore etmek isteyenler modellere ek olarak fiyatlara da önem gösterir. Zira tüm dekorasyonlar belirli bir bütçe çerçevesinde gerçekleşir. Renk açısından neredeyse sınırsız olan Mermerit için de bu durum böyledir. Mermerit tezgâh fiyatları 2021 yılında diğer alternatiflerine göre daha ekonomiktir. Metre karesi ortalama 450-750 TL arasında değişmektedir. Kalitesi, modeli gibi faktörlere göre bu fiyat değişiklik gösterir.

Bu sebeple daha uygun fiyatlara yaptırmanız mümkündür. Ancak her firma aynı kalitede hizmet sunmaz. Dolayısıyla standart bir ücretten bahsedilmesi olanaksızdır. Ancak genel olarak kalite ve işçilik düştükçe ücret daha fazla azalır. Eğer daha yüksek kaliteli olanları tercih ederseniz, daha verimli şekilde tezgâhı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir