Salon Perde Modelleri 2021

Perde seçimi evlerde dekorasyonu noktalamanın en önemli şartıdır. Hatalı tercih, mükemmel seçimleri bile gölgede bırakabilir. Salon perde modelleri 2021 için son çıkan ve popüler modelleri bilmek, size daha iyi sonuçlar sunacaktır.

Burada yüzlerce tarz ve model olup, büyük bir kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Ancak burada tüm tercihler, sizin zevkinize ve salonunuzun yapısına bağlıdır. Dolayısıyla tercih yaparken ilk olarak nasıl bir şey istediğinizi bilmeniz gerekir.

Ardından da bunun, salon ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Ancak bu salonu yeni baştan tasarlıyorsanız geçerlidir. Şayet yalnızca perdeler yenilecekse, sadece odanın yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

 

Stor Perdeler

Perde dendiğinde birçok kişinin aklına stor perdeler gelir. Bunlar modern salon perdeleri arasında olup, en önemli avantajı işlevselliğidir.

Kumaş yapıda olmadığı için, üzerinde birçok lekeyi tutmamaktadır. Tutsa bile temizlemesi kolaydır. Ayrıca tül perdeler gibi kirlendiğinde yıkaması bile daha basittir. Eğer daha karanlık ortamlar istiyorsanız, stor size mükemmel sonuç sunar.

Ayrıca bu perdeler, güneş ışını farklı renklerde odanıza yansıtır. Örneğin yeşil bir stor perde alırsanız, güneşin etkisiyle odanız bir anda yemyeşil bir yapıda olabilir. Üstelik sade istemiyorsanız, dantelli seçenekleri de vardır.

Resimli Perdeler

Resimli perdeler en son çıkan perde modelleri arasındadır. Salonlarınıza yeni bir anlam katacak olan bu seçenek, eşsiz bir görünüme sahiptir. Hem hazır, hem de özel tasarım şeklinde olabilmektedir. Dolayısıyla sevdiğinizle özel bir anınız varsa onu perdeye dökebilir, böylece romantik bir sürpriz yapabilirsiniz.

Bu nedenle sınırsız bir seçim tercihinin olduğu rahatlıkla söylenebilir. İster sade ister rengârenk bir perde modeli tercih edebilir, ardından istediğiniz resmi üzerine bastırabilirsiniz.

 

Dantelli Perdeler

Danteller oldukça geleneksel bir yapıya sahiptir. Her ne kadar kumaş olduğu için kirlenmesi ve temizlenmesi daha zor da olsa, bu çekici yapısından bir şey kaybetmesine neden olmaz. Zira 2021 perde modası içerisinde dantellerin önemli bir yeri vardır.

Farklı renklerde olan bu seçenekler, özellikle retro sevenler için güzel bir seçenektir. Bununla karşılık temelinde danteller yattığı için; modern seçenekleri de vardır. Bu nedenle değişik modelleri inceleyerek, daha çağdaş sonuçlar almanız mümkündür.

Jaluzi Perdeler

Eğer daha farklı bir tamamen çağdaş bir yapı istiyorsanız, modern salon perdeleri arasında jaluzi perdeler kesinlikle ilk sırada yer alır. Değişik görüntüsü ile oldukça ilgi çekici olup, akla gelen ürünlerle karıştırılmaması gerekir.

Üstelik sade sevmiyorsanız değişik, rengârenk desenleri bile mükemmel bir uyumla kaldırmaktadır. Böylece çağdaş bir yapıyı kolaylıkla elde etmeniz mümkündür.

Japon Perdeler

Eğer Uzakdoğu Asya sevdanız ya da ilginiz varsa, salon perde modelleri 2021 arasında Japon perdeler ilk sırada yer alabilir. Modern bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız da size güzel bir çözüm sunar. Son yıllarda kullanımını arttıran bu ürünler, büyük bir popülerlik sahibidir.

Büyük bir zarafete sahip olup, renk bakımından zengin bir kataloğa sahiptir. Bu nedenle salonlarınıza çağdaş ve zarif bir yapıyı katar.

Zebra Perdeler

Eğer daha işlevsel ve kolay kullanışlı perdeler arıyorsanız, bu seçenek tercih edilebilir. Zira yapıları gereği zorlanmadan açıp kapatmanız mümkündür. Ancak bunun da ötesinde, eve ne kadar ışık gireceğini kontrol etmenizi sağlar.

Işığı çok verimli bir şekilde engellemesine ek olarak, istediğiniz kadar açmanızı mümkün kılar. Yan ve alt bölgelerden sızan ışıkları en az seviyeye indirdiği için salon perde modelleri 2021 için düşünülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir