Şarküteri Dekorasyon

Şarküteri açmak istiyorsanız, dekorasyon büyük bir önem taşımaktadır. Her ne kadar anlamsız olduğu düşünebilecek olsa da şarküteri dekorasyon dikkatli bir şekilde planlanırsa hem daha işlevsel olmanıza hem de müşterilerinize daha iyi hitap edebilmenizi sağlar.

Burada ilk olarak bir dekorasyon bütçesi ayırmış olmanız önerilir. Böylece planlama yaparken daha doğru kararlar verebilir, en uygun fiyata çözüm alabilirsiniz. Bundan sonra bir firmayla dekorasyon için iletişime geçmek yerine ölçüleri almanız önerilir.

Zira elinizde ölçü olursa nereye ne koymak istediğinize daha iyi karar verebilirsiniz. Bunun sonucunda da dekorasyonu istediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Şarküteri Dekorasyon Minimalist Anlayış Benimsenmelidir

Minimalist yapı yaşam alanlarında eşyaları en düşük seviyede tutmayı amaçlar. Tercih edilen eşyaların birden fazla özelliği olduğu için işlevsellik ön plana alınır. Bu sayede çok dar bir alan da olsa, maksimum genişlik elde edilebilir.

Her ne kadar ilk olarak şarküteri dekorasyon için uygun olmadığı düşünülse de, buralara uygulamanız da mümkündür. Ayrıca daha da önemli olduğu söylenebilir. Zira bu sadece size daha ferah ve geniş bir hareket ortamı sunmaz. Aynı zamanda ürünleri içeriye yerleştirirken büyük bir avantaj kazandırır.

Buna ek olarak müşterilerinize daha geniş bir alan sunacağınız için daha mutlu ayrılmaları da mümkündür. Burada sadece fazla eşya almamanız gerekir. Örneğin iki ayrı dolap almak istiyorsanız, daha büyük bir dolap size güzel bir çözüm sunar.

Işıklandırmaya Özen Gösterilmelidir

Her ne kadar ışıklandırmanın önemsiz olduğu düşünülse de insan hayatında büyük bir yer kaplar. Zira düzgün olmayan bir ışıklandırma, alanın daha karanlık olmasına veya bir bölümün daha parlak, diğer tarafından daha sönük kalmasına neden olur.

 

Bu da şarküteri dekorasyon bakımından kötü bir yapı sergiler. Dolayısıyla ilk olarak ışıklandırma planı iyi yapılmalıdır. Ardından ürünlerinizi daha çekici hale getirmek istiyorsanız, küçük LED seçenekler güzel sonuçlar almanızı sağlar.

Örneğin müşterilerinizin ilgisini sadece bir alana çekmek istiyorsanız, istediğiniz renkte küçük LED kullanarak parlatabilirsiniz. Eğer renkler ortamla bir zıtlık oluşturuyorsa, insanların gözü ilk olarak buraya takılacaktır.

Ayrıca dolaplarınızı ışıklandırmak da güzel olur. Zira insanlar alacağı ürünü görmek ister. Odayı ışıklandırmak yeterli olmadığı için dolap içi ışıklar maksimum sonuçları almanıza yardım eder.

Şarküteri Dekorasyon İçin Sade Bir Yapı Tercih Edilmelidir

Her insanın bir dekorasyon anlayışı vardır. Bu sebeple sade mi yoksa ışıltılı mı bir tasarım istendiği kişilerin isteklerine bağlıdır.

Ancak işletmelerinizin dekorasyonunu yapacaksanız daha işlevsel olmasına özen vermeniz gerekir. Şarküteri dekorasyon için sade yapı, her zaman müşterilere daha güzel ve ferah, huzur verici bir ortam sunmanıza yardımcı olur.

Günümüzde birçok şarküterinin sade seçenekleri tercih ettiği görülür. Eğer ışıltılı renklere giderseniz, bir süre sonra insanların gözleri yorulacaktır. Böylece sizden zamanla alışveriş yapmayı tercih etmeyebilir.

 

Planlama Yapılmalıdır

Şarküterinizi yeniden dekore ediyorsanız ve ölçüleri almışsanız, ardından neyin nerede duracağına karar vermeniz gerekir. Burada önde tutulması tavsiye edilen sizden ziyade müşterilerinizin daha verimli sonuçlar almasıdır. Dükkan dekorasyonlarında işlevsel ve kullanışlı olması çok önemlidir.

Böylece alışverişlerini daha mutlu tamamlayacakları için sonraki ihtiyaçlarında da sizi tercih ederler. Ayrıca planlama kapsamında ne alacağınızı da düşünmeniz gerekir. Bu özellikle yeni açılan şarküteriler için geçerlidir.

Aynalar Kullanılmalıdır

İnsanlar daha geniş alanlarda kendini her zaman daha iyi hisseder. Bunu sağlamak için farklı yöntemler vardır. Ancak en etkili olanı aynalardır. Zira bir derinlik algısı ekler. Ayrıca aynalar modern bir yapı kazanmanıza yardım eder.

Eğer enlemesine bir ayna tercih eder ve uygun bir yere konumlandırırsanız, oldukça verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir