Sürgülü Cam Balkon Yorumları

Günümüzde balkonun a bir yenilik getirmek isteyen birçok kişi sürgülü modelleri tercih eder. Ancak olumsuz sonuç almayı hiç kimse istemediği için sürgülü cam balkon yorumları insanlar tarafından sıkça araştırılmaktadır.

Bunlara ulaşmak için interneti kullanmanız yeterlidir. Ardından birçok yoruma ulaşabilir, ardından hepsini değerlendirerek bir sonuç alabilirsiniz. Aynı zamanda bunu hâlihazırda kullanan kişilerin düşüncelerini de alabilirsiniz.

Ancak hepsini dikkatli bir şekilde değerlendirmek gerekir. Zira her insanın estetik zevki farklıdır. Bu nedenle yaptıktan sonra beğenmemiş olabilir. Aynı zamanda inşa eden firma güzel işlem yapmayabilir.

Dolayısıyla sadece yorumlardan hareket etmek sizi yanlış yönlendirir. Bunun yerine sürgülü cam balkonları ayrıntılı olarak incelerseniz, daha doğru kararlar verebilirsiniz.

 

Sürgülü Cam Balkonlarda Hangi Camlar Kullanılır?

Balkonlarda güvenlik her zaman önemlidir. Bu nedenle sürgülü cam kullanışlı mı? Diyorsanız ilk olarak hangi camların kullanıldığını bilmeniz gerekir. Bunlardan birinci seçenek lamine camdır. Avantajları genel anlamda şöyledir;

 1. Isı yalıtımını maksimum derecede yapar.
 2. Yüzde 99 oranına kadar UV ışıklarını engeller.
 3. Ses yalıtımını maksimum şekilde yapar.
 4. Dışarıdan gelen darbelere karşı güvenlidir.
 5. Çarpma, kaza gibi durumlara karşı yaralanma sonucunu en aza indirir.

Eğer temperli cam kullanmak istiyorsanız, bazı artı yönleri şöyledir;

 1. Dayanıklı ve üst düzey direnç gösteren bir yapısı vardır.
 2. Kırıldığında küçük parçalara ayrılmadığı için dirençlidir.
 3. Güzel bir estetik yapısı vardır.
 4. Her evle uyumludur.
 5. Farklı renkleri destekler.
 6. Geniş bir kullanım alanı taşır.
 7. Kalınlık istediğiniz gibi olabilir.
 8. Isıya dirençlidir.
 9. Dışarıdan gelen hasar, darbelere karşı dirençlidir.

Bunların ayrıntılarını da inceleyerek, daha doğru olana karar verebilirsiniz. Ayrıca kedi veya köpeğiniz varsa yahut almayı düşünüyorsanız da güvenliklidir. Zira her ne kadar tahmin edilmese de bu dostlarımız oldukça akıllıdır.

 

Normal kapıların nasıl açıldığını sizi izleyerek öğrendiği için, yeteri kadar büyüdüğünde kapının koluna asılarak kendisi açabilecektir. Bu nedenle asla güvenli değildir. Ancak sürgülü kapılar daha ağırdır. Sizin nasıl açtığınızı görse bile kaç yaşında olursa olsun açması imkânsızdır.

Sürgülü Cam Balkon Temizliği Nasıl Yapılır?

Günümüzde sürgülü cam balkon yorumları arasında en çok incelenen konu temizliğidir. Her ne kadar zor olduğu düşünülse de oldukça kolaydır. Zira rayından rahatlıkla almanız ve koymanız çok kolaydır. Bu sebeple zaman zaman küçük bir fırça ile kaldırıp temizleyebilirsiniz.

Çok ağır olmadığı için, kaldırma esnasında sorun yaşanmaz. Pencerelerin temizlenmesi ise her pencerede olduğu gibi yapılır.

Sürgülü Cam Balkon Nereden Yaptırılmalı?

Cam balkonların her ne kadar yapıldıktan sonra sökülüp tekrar inşası mümkün de olsa çok büyük bir masraf gerektirir. Zira burada yapıma ek olarak, sökümü de masraflar arasına girer. Bunu önlemek istiyorsanız, hangi firmaya yaptırdığınızın büyük bir önemi vardır.

Zira sürgülü cam kullanışlı mı sorusunun cevabı evet de olsa, bu firmaya göre değişebilir. Bu nedenle kaliteli işçilik yapılmamışsa, kullanılan malzemeler kalitesizse sadece estetik bakımdan sorun çıkarmaz. Kullanış problemleri de olabilir.

Dolayısıyla kesin karar vermeden önce firma hakkında araştırma yapmanız da gerekir. İnternetten bulacağınız sonuçları arayabilir, ardından soru sorarak bilgi alabilirsiniz. Böylece daha doğru kararlar alabilirsiniz.

 

Bunun haricinde dikkat etmeniz gereken bir konu renktir. Zira camların renkleri, sadece balkonu değil bunun baktığı odayı da etkiler. Örneğin siyah cam balkon evi karartır mı? Diyorsanız yanıtı evettir. Güneş ışınları siyaha vurduğunda bunun etkisi arkaya keskin bir şekilde yansıyacaktır.

Sürgülü Cam Balkon Yorumları” konusunda Bir Fikir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir